poniedziałek, 4 listopada 2013

Konkurs z C.S. LewisemOstatnio więcej u mnie konkursów niż recenzji, ale chyba nikomu to nie przeszkadza, prawda? ;-) 

Tym razem do wygrania dwa zestawy książek:

1) "Mroczna wieża" C.S. Lewisa + "Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście" M.Guzowskiej, A. Krawczyk, A. Michalewskiej 

2) "Mroczna wieża" C.S. Lewisa + "Ochronka Anioła Stróża" Pawła Jaszczuka 

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do 12 listopada wpisać poniżej komentarz z informacją, który zestaw chce się otrzymać i dlaczego ten ;-) Zwycięzcy zostaną wyłonieni drogą uczciwego losowania. 

9 komentarzy:

 1. Zawsze (no, prawie zawsze) warto zadebiutować jako komentujący na określonym blogu, a już zwłaszcza, gdy dają książki:)
  Zgłaszam się po zestaw nr 2. Zestaw nr 1 nie przeszedł selekcji negatywnej: jeszcze mi nie minęła niechęć do książek autorstwa pani Krawczyk, dlatego - choć nie wykluczam że wiele tracę, wolałabym przetestować nieznanego mi pana od aniołów. A Lewis znakomicie komponuje mi się z cyklem czytelniczym mojego syna, pochłaniającego aktualnie "Opowieści z Narnii":)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zestaw drugi, bo Kraków - proste :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry!

  W konkursach, gdzie można wygrać książki są dwie fantastyczne rzeczy. A raczej można podzielić na dwie rzeczy. Można wygrać książkę, którą się pragnie, jednak budżet miesięczny przeznaczony na książki, został baaardzo mocno nadszarpnięty (jak co miesiąc zresztą). Ewentualnie można wygrać książkę, którą chce się przeczytać, jednak zastanawia się człowiek milion razy czy się ją chce. Dlaczego? Bo nie miało się z takim tematem do czynienia i istnieje obawa, że nie odnajdziemy się w tym świecie. W Pani konkursie jest taka mieszanka. W zestawie drugim „Ochronka Anioła Stróża” jest książką, którą pragnę mieć i przeczytać, natomiast „Mroczna Wieża” jest tym czym się obawiam. Brzmi pysznie, ale czy zasmakuje? Teraz dlaczego te książki. „Ochronka…” brzmi tajemniczo z opisu. Nie przymierzając jak w „Morderstwie na Mokradłach” i „Krwawy Orzeł” („Czas biegnie w dziwny sposób, nie sądzi Pan? Ja piszę, Pan czyta, dzielimy tę samą chwilę. A jednak, kiedy ja piszę, Pan śpi, a moja kolejna ofiara jeszcze żyje. Kiedy czyta to Pan, ona już nie żyje. Nasz taniec trwa”). Nie da się przejść obojętnie obok takiej pokusy. Dlaczego jeszcze jej nie mam? Jakoś tak nie przepadam za powieściami umiejscowionymi w Polsce. Ciekawią mnie, jak przeczytam to jestem zadowolona, jednak jak coś jest u nas, to kupuję w drugiej kolejności. Co do „Mrocznej wieży” – zbiór opowiadań. I tu następuję blokada. Cała reszta brzmi fantastycznie, ale czy ja lubię opowiadania? Nie dowiem się, póki nie przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. zestaw nr 2
  Dlaczego?
  1. Mroczna wieża jest w każdym zestawie, więc nie biorę jej pod uwagę jako kryterium
  2. Kryminalnych książek mam już całą masę a czasem przydałby się jakiś anioł dla wyzerowania emocji
  3. Matką Joanną to ja nie jestem, ale skoro z taką deteminacją chciałam ostatnio kupić "Trup..." to i powalczyć o Anioła mogę :)
  4. Książkę Zbrodniczych siostrzyczek już jedną mam - Mordercze miasta - to może teraz autor, o którym nawet nie słyszałam, czyli Jaszczuk?

  OdpowiedzUsuń
 5. Wybieram jedynkę, bo marzy mi się MROCZNY zestaw ;))

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. 2 zestaw to 2 książki, które w 2 słowach: Chcę Przeczytać! ;)
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się po zestaw nr 1.

  "Mroczną wieżą" Lewisa ostatnio wszyscy się zachwycają, więc z wielką przyjemnością przygarnęłabym tę książkę. A ponieważ nie znam ani twórczości Jaszczuka, ani żadnej z wymienionych pisarek, to pokieruję się tym, co mi podpowiada serce (a ono właśnie mówi: jedynka!).

  joannasobczak89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Wybieram zestaw nr 2.
  "Mroczna wieża" to bezapelacyjny mus, wszystko od C.S. Lewisa jest mile widziane, ale ponieważ ta książka mieści się w obu zestawach, skupiłem się na drugiej pozycji. Nie znam twórczości pana Jaszczuka, ale z chęcią się z nią zaznajomię ze względu na intrygujący tytuł i opis fabuły, który mocno mnie zainteresował. Po prostu :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli wpiszesz jakiś komentarz :-)